Tervislikuks eluks vajalik: PODCAST`I (taskuhääling) KUULAMINE

Kui sa oled juba sissejuhatavat osa lugenud ning soovid otse minna podcastide nimekirja juurde, siis otselingid on siin:

 1. SOOVITATUD TOIMUNUD ÜRITUSED
 2. HETKEL KÄIMASOLEVAD/TULEVASED ÜRITUSED

Ma kuulan iga päev mingeid tervist puudutavaid podcaste (vabandan võõrkeelse sõna pärast, aga selle eestikeelne vaste „taskuhääling” on minu jaoks täiesti võõras sõna, mille tähendust peaksin kuskile otsima minema :)).

Podcaste on hea kuulata/vaadata mitmel põhjusel:

 1. Annab teadmisi. Minul hetkel on raskusi, et leida aega mahukate raamatute, uuringute jne lugemiseks, aga podcasti saab mingi rutiinse toimetuse taustaks käima panna ja kuigi sel viisil sa päris 100% ei keskendu ja midagi läheb kindlasti ka kõrvust mööda, on see minu meelest ikkagi parem variant kui taustaks telekat või raadiot kuulata.
 2. Aitab asjadega kursis olla. Jällegi – võib olla ei ole aega ega võimalust kätt kogu aeg pulsil hoida, aga siis kuulad eksperte teatud teemadel rääkimas ning kuuled, kas sind huvitaval teemal on vahepeal mingit uut teadmist juurde tulnud või kinnistad juba kuuldud informatsiooni. Samal teemal erinevaid inimesi rääkimas kuulata annab ka alati uut informatsiooni, sest iga ekspert räägib oma isiklikust kogemusest ja sama teemat veidi erineva nurga alt.
 3. Annab usku. Tihti räägivad seal arstid oma patsientide edulugusid, päris tihti on ka esinejate seas keegi, kes on teatud asju tehes oma haigusest (vähist, diabeedist, südamehaigustest, depressioonist, ülekaalust vms) võitu saanud, ja samuti on intervjueeritavatel ekspertidel oma lugu rääkida sellest, kuidas nad üldse tervisega seotud teemadele sattusid. Kui sa iga päev sarnaseid lugusid kuuled, siis ei jää muud üle kui hakata uskuma, et paranemine on võimalik, isegi kui su enda raviarst pole sulle kunagi selle võimalikkusest rääkinud või lausa öelnud, et su diagnoos on eluaegne ja progresseeruv ning vaid ravimitega kontrolli all hoitav. Kui maailmas on kümneid ja sadu sama diagnoosiga inimesi, kes on elustiilimuudatuste teel oma haigustest vabanenud, siis see on võimalik ka sinu jaoks.
 4. Aitab motivatsiooni kõrgel hoida. Kui sa ikka iga päev kuulad eksperte rääkimas, kuidas teatud elustiilivalikud aitavad sul olla terve, nooruslik, energiline, normaalkaalus, pikaealine jne ning teised valikud/harjumused teevad su haigeks, paksuks, laisaks, uniseks, jõuetuks jne, siis sa teed iga päev oma elus paremaid valikuid.
 5. Aitab saada oma haiguse eksperdiks. Minu arvates peaks iga kroonilise haigusega inimene tundma oma haigust vähemalt sama palju kui tema arst, kui isegi mitte rohkem. Kui sa mõtled, et see pole võimalik, sest arst on ju aastaid koolis õppinud ja omab aastatepikkust kogemust sarnaste patsientidega, siis on küll võimalik teada oma arstist rohkem. Sa pead aru saama, et meditsiinikoolis antakse tervishoiutöötajatele väga limiteeritud tööriistad (tavaliselt operatsioonid ja ravimid) sinu haigusega toime tulemiseks ning nende mõttemaailm on tihti see, et kui midagi meditsiinikoolis ei õpetatud või seda kõigi nende aastate jooksul vaid kergelt mainiti (nagu näiteks toitumist), siis järelikult see pole piisavalt oluline, et seda õpetada. Seega, kui sa õpid, kuidas oma haigust ravida läbi toitumise, liikumise, stressijuhtimise, keskkonnamürkide vältimise jne, siis sa tead rohkem kui su arst. See on sinu keha, sina oled see, kes kannatab, kes selle haigusega 24/7 elab, kes ravimitest tulenevate kõrvaltoimetega maadleb jne. Seega see peakski olema sinu huvides, et sa tunneksid oma haiguse igat tahku ning kui sul on soov terveneda, siis proovid läbi kõik variandid – nii need, mida pakub sulle arst, kui ka need, mida sa õpid kuskilt mujalt. Konkreetse haiguse kohta käivas podcast´is räägib umbes 30 eksperti sinu haiguse teemal 7 päeva. Ma kahtlen, kas sa leiad selle info kuskilt mujalt nii kontsentreeritud kujul. Ja omast kogemusest võin öelda, et igast intervjuust sa kuuled veel märksõnu, mida hiljem ise edasi uurida.

Ma olen viimase 8-9 aasta jooksul hästi palju summit´eid (jälle võõrkeelne sõna, aga ei oskagi seda tõlkida…äkki internetipõhine konverents?) kuulanud nii vähi, diabeedi, vaimse tervise jne kohta. Ma ei liialda, kui ütlen, et iga nädal terve aasta jooksul saab midagi kuulata: allpool soovitatud Health Talks Online kalendris on iga aasta 20-30 sellist konverentsi paljudel erinevatel teemadel.

Näiteks 2020. aastal olid sellised teemad: CBD kanep, paastumine (2 erinevat), geenid, toksiinidevaba ilu, uni, elustiilihaiguste ennetamine ja toimetulek, suhkrust loobumine, koroonaviirus (2 erinevat), aju (3 erinevat), seedimine, kandidoos (pärmseene poolt tekitatud põletik), eeterlikud õlid, 5G, immuunsüsteem, uitnärv, energia, suutervis, puukborrelioos, krooniline stress, hallitus, soolestik ja mikrobioom ning bioloogiline meditsiin. Hetkel käimas/veel sel aastal tulemas: fibromüalgia (psüühilistest teguritest tingitud lihasevalu), koroonaviirusest ainest saanud konverents, looduslik meditsiin, vähk, ärevus ja parasümpaatiline närvisüsteem (lingid ja lühikirjeldused kõige lõpus).

Nagu näha on, siis teemasid on palju, iga summit kestab tavaliselt 7 päeva, iga päev saad tasuta kuulata 4-5 intervjuud ekspertidega ja intervjuu pikkus võib olla 30 minutit kuni isegi pea 2 tundi. Kuigi oleks huvitav end kõigi tervislike seisunditega kursis hoida, siis paratamatult pean tegema oma valiku, millise terviseseisundi kohta üldse kuulata ja siis veelkord, milliseid intervjuusid iga päev kuulata, sest 4-5tk päevas on samuti ajaliselt liiga palju. Mina olen enda jaoks valinud Eesti rahva suurimad surmapõhjused nagu vähk (kuigi veidi üllatuslikult pole eraldi summit´it südamehaiguste ja diabeedi kohta, siis neist räägitakse palju pea iga teema juures) ja sellega seotud teemad nagu paastumine, elustiilihaiguste ennetamine, immuunsüsteem, krooniline stress vms.

Lisaks ma olen viimase aasta jooksul end eeterlike õlide teemal (nende abil saab oma elus paljudest keskkonnamürkidest lahti, mis on meie hügieenitoodetes, kodukeemias, küünaldes, õhuvärskendajates jne, jne, jne) harima hakanud, sest suutsin lõpuks ära teha ajamahuka uurimistöö, millist brändi on üldse mõtet osta (ja hakkasin ka kasutama), sest mitte keegi ei reguleeri seda maailma ning tootjad võivad pudeli peal vabalt lahmida sõnadega nagu „100% looduslik”, „orgaaniline” jne. Eeterlike õlidega on samuti nagu vaktsiinide ja ravimitega üldiselt, et tootja ise mõtleb oma tooted välja, ise teeb uuringud, ise kirjutab raporti ja ütleb meile, et need on ohutud tarbida…ja meie peame lihtsalt uskuma 🙂 Väga napakas süsteem, mille peale nagu ei tulegi, et pole olemas riiklikke organeid, kes selliseid väiteid kontrolliks! See oli põhjus, miks mina eeterlikest õlidest 5+ aastat eemale hoidsin, sest on olulisemaid asju, mida tervise heaks teha, ning ma teadsin, et valdav enamik eeterlikest õlidest on sünteetiline kräpp, mille kasutamine toob kasu asemel kahju ning suvalise toote kasutamise asemel on targem neid üldse mitte kasutada. Ma siiamaani muigan, kui ehituspoes (!!!) näen imeodava hinnaga „100% looduslikku” eeterlikku õli 🙂 Kui sa vähegi eeterlike õlide valmistamise protsessiga kursis oled, siis sa tead, et see on lihtsalt VÕIMATU! Oi, nüüd läks sellest teemast liiga pikaks. Ma ükskord kirjutan nii sellest, mida ma ise kasutan, kui ka sellest, mida teaduslik kirjandus eeterlike õlide kasutamise kohta räägib.

OK, nüüd tagasi podcast´ide juurde.

Keel. Podcastid on kõik inglise keeles, aga kuna inglise keele oskus on eestlaste seas siiski üsna levinud, siis julgen soovitada, et anda võimalus ise otse neid asju kuulata ja mitte mind vahendajana kasutada, sest ise asju lugeda ja kuulata on ikkagi midagi hoopis muud. Samas kutsuksin üles inimesi, kes otsustavad presentatsioone/intervjuusid kuulata, kirjutada üles vähemalt 1 rida, 1 peamine mõte, 1 uus informatsioonikild enese jaoks ja seda elustiilimeditsiini FB lehel ka teistega jagada, et need, kes ei oska inglise keelt/ei jõudnud 24h jooksul ühtegi presentatsiooni kuulata vms, saaksid ka midagi teada. See, kui keegi peale minu kuuldut jagab, on palju kasulikum, sest ma olen neid 8-9 aastat kuulanud ja minu jaoks pole neis enam midagi rabavalt uut ja seetõttu ma äkki ei oska tulla asjade peale, mis tegelikult olulised on neile, kes on alles oma teekonna alguses. Ja muidugi mul üksi pole võimalik neid KÕIKI kuulata, aga kamba peale saaksime neist enamiku kuulatud.

Hoiatus: Olles palju neid summit´eid kuulanud ja teades ka paljusid esinejaid, siis ma juba tean, et osades asjades (näiteks toitumine) võivad ekspertidel olla veidi erinevad arusaamad (a´la selle osas ei vaidle keegi vastu, et toit peaks olema võimalikult naturaalne, sisaldama rohkelt köögivilju, aga näiteks mõne jaoks on liha okei kui see on kasvatatud mahedalt, osad kasutavad ikka veel sellist väljendit nagu „tervislik õli”, osad paluvad puuviljadega tagasi hoida jne). Ühesõnaga, vaatamata sellele, et tegu on enamasti kõrgelt haritud inimestega, psühholoogidega, arstidega jne, tuleb lõpuks ikkagi teha omad otsused. Sellepärast on selliseid terviseteemalisi intervjuusid hea palju kuulata, sest siis saab väga selgeks, kuhu poole kaalukauss enamasti kaldub. Mina ise olen neid viimased 8-9 aastat nii palju kuulanud ja selliste vastuolusid tekitanud teemade kohta ise palju uuringuid juurde lugenud, et ma juba tean esinejate juttu kriitiliselt kuulata ning osad väited lasen lihtsalt kõrvust mööda, mida ma ise olen uurinud ja mille suhtes otsustanud, milliste ekspertidega sel teemal minu arvamus pigem ühtib. Alati tuleb enda kriitiline meel säilitada!

Soovitused:

 • Registreerumiseks on vaja sisestada oma nimi (võib olla välja mõeldud, hüüdnimi) ja e-maili aadress. Soovitan anda mõne „rämpsposti aadressi”, kuhu saad erinevaid pakkumisi vms (vähemalt mul endal on selline olemas, mida küll regulaarselt kontrollin, kuid kuhu „tõsiseid” kirju ei saa). Või kui tahad teavitusi oma regulaarsesse postkasti, siis soovitan pärast summit´i lõppu end vastavast maililistist eemaldada (maili lõpus on alati olemas „unsubscribe” link, kust saad end mugavalt ja kiiresti eemaldada, et tulevikus mitte enam kirju neilt saada). Vastasel juhul sa võid nendesse meilidesse ära uppuda, sest iga päev sa saad teavituse, et tänased intervjuud on üleval ja vahel küsitakse, et kas sa ikka oled juba tänaseid intervjuusid kuulanud, ja siis tuletatakse meelde, et need varsti võetakse maha ja sul on viimased tunnid veel kuulata jne 🙂 Summit´i toimumise ajal on väga mugav saada teavitus, millal uued asjad üleval on, kuid pärast summit´i lõppu hakkab korraldaja sulle saatma juba muid kirju, ning kui sa aasta jooksul kuulad erinevaid üritusi, siis võid vabalt iga päev 20 meili saada.
 • Kui sa registreerud enne kui üritus ametlikult pihta hakkab, siis tavaliselt on juba 3-4 intervjuud kohe avalikustatud, mida saad rahulikult enne ametlikku aega ära kuulata/vaadata. Sel juhul saad hiljem, kui intervjuud on tasuta kuulamiseks avatud ainult 24h need kuulatud intervjuud välistada ning valida midagi muud.
 • Kui sul pole eriti aega, aga inglise keel lubab, siis kuula kiirendusega (ma kuulan kõiki neid asju 1,25-1,5 kiirendusega).
 • Kui on võimalus arvuti taga istudes neid vaadata, siis lülita subtiitrid ka sisse – aitab, kui keerulised sõnad on kirjapildina silme ees.

Kui ei jõudnud 24h jooksul kuulata, aga väga tahaks:

 • Intervjuud on erineva pikkusega, alates 30min kuni isegi vahel 2h – seega kui sul just puhkust pole, siis pole kuidagi võimalik neid kõiki ära kuulata. Saab pealkirja, esitaja ja teemade järgi omad valikud teha, millised 1-2 intervjuud päevas ära kuulata. Kuna tihti on samad esinejad, kes siis vastavalt summit´i teemale veidi erineva nurga alt räägivad, siis mul on juba välja kujunenud omad lemmikud, keda alati kuulata tahan, aga samas üritan leida ka uusi „nägusid”, kel ehk oleks midagi uudset öelda.
 • Tavaliselt on sellistel summit´itel veel päris lõpus üks terve nädalalõpp, mille jooksul on absoluutselt kõik intervjuud korraga uuesti 48h jooksul tasuta kuulatavad. Kui siis ka ei jõua ära kuulata või midagi on nii huvitavat, et tahaks veel ja veel üle kuulata, siis on alati ka võimalik need endale osta. Ma ise olen neid väga palju ostnud, rohkem vahetult pärast vähidiagnoosi saamist, kui kõik oli uus ja infot nii palju, nüüd juba vähem, sest minu jaoks on tihti juba korduv informatsioon, mida on lihtsalt tore üle kuulata, kuid kuna mul on nii palju juba vanu programme olemas, siis saan alati neid üle kuulata. Kui sa peaksid endale programmi ostma, siis soovitan osta sellise variandi, kus on ka transkriptsioonid olemas, sest tihti räägitakse konkreetsetest vitamiinidest, ravimitest, ravimtaimedest, protseduuridest jne, ja kuigi mul on hea inglise keel, meditsiiniline haridus ja ka piisavalt meditsiinilist sõnavara nii inglise, prantsuse kui ladina keeles, siis ma ei saa alati huultelt lugedes aru, millest nad täpselt räägivad, aga kui kirjapilt on ees, siis saab ise hiljem asja põhjalikumalt uurida. Vahel on summit´id pigem presentatsiooni kui intervjuu vormis ja sel juhul on märkmed silme ees, kuid see on erand, mitte reegel.
 • Kui sul on perekonnaliige või sõber, kes samuti samast teemast huvitatud on, siis saab programmi ka mitmepeale osta ja omavahel jagada, et kõigile soodsam tuleks.
 • See on minu meelest ka hea kingiidee kellelegi, kel on kõnealune krooniline haigus/probleem ja soov leida lahendusi (või kellele sooviksid pähe istutada idee, et võiks sellega tegelema hakata). Loomulikult peab teadma, et kingi saaja oskab inglise keelt. Jõulukuu on jäetud podcastivabaks, kuid uue aasta 3 esimest podcasti avaldatakse detsembris – seega, kui on huvipakkuvad, siis läheks ka jõulukingina loosi.

Järgnevalt võid leida hetkel käimasolevaid või lähikuudel algavaid terviseteemalisi summit´eid. Täieneb vastavalt nende toimumiskavale. Juba toimunud ürituste puhul võid lingile vajutada ja vaadata, kas see veel toimib – kui on sinu jaoks väga oluline info, mille eest oled valmis maksma, siis ehk saab seda teha ka pärast summiti lõppu (ma ise olen alati ostnud summiti toimumise ajal ja seetõttu 100% pole kindel, kas see iga ürituse puhul hiljem võimalik on).

SOOVITATUD TOIMUNUD ÜRITUSED, mida on ehk võimalik veel osta.

 • Fibromyalgia Summit – fibromüalgia on psüühilistest teguritest tingitud lihasevalu ja summit`i käigus vaadeldakse, kuidas valu tegelikke põhjuseid ravida, mitte valuvaigistite peal elada. Vaatamata sellele, et pealkiri on väga spetsiifiline, on ka seal väga üldiseid teemasid, mida oleks huvitav/kasulik kuulata. Näiteks põletik, immuunsüsteem, stress, valu ja põletiku vähendamine paastumisega, toitumine, väsimus, toksiinid, uni, hormoonid jne. Link sellele üritusele: https://thefibrosummit.com/?idev_id=29903
 • A Magnificent New Normal. Teemad ei pruugi olla otseselt tervisega seotud. See on mõeldud andmaks mõtteainet, milline võiks olla koroonaviirusejärgne ühiskond, kuidas me saame ära kasutada seda kriisi ja pandeemiat, et muuta enda ja kogu planeedi elu paremaks. Osad ettekanded on otseselt tervisega seotud, osad on väga spirituaalsed, samas räägitakse ka edust ja rahast ning isegi eestlastest ärimeeste lemmikesineja Eric Edmeades on pundis. Käsitlusel on näiteks sellised teemad: oma elueesmärgi leidmine, kuidas oma käitumist muuta ja uusi harjumusi juurutada, maailma päästmine, oma elu üle kontrolli võtmine, meeste ja naiste erinevused, kuidas paremaid suhteid saavutada jne. Ma arvan, et igaüks leiab enda jaoks midagi 🙂 Link sellele üritusele: https://magnificentnewnormal.com/?idev_id=29903
 • Plant Fit Summit 2020. Ma olen seda mitu aastat kuulanud (ja vist ka endale ostnud) ja seni on olnud kvaliteetne programm. Teemad: tõsta oma immuunsust ja kaitse oma tervist, taasta oma hormonaalne tasakaal (kui sul peaks olema probleeme viljastumisega, siis kuula esimest esinejat.), kontrolli oma aju – võti eesmärkide saavutamiseks (dr. Doug Lisle on alati väärt kuulamist – ta räägib sellest, miks me oma tervise-eesmärke ei suuda täita, isegi siis, kui me teame, mida me peaksime sööma ja tegema.), kuidas kasutada toitumist ja liikumist energia saamiseks, stressist ja põletikust vabanemine (räägitakse, millised toidud kehas põletikku tekitavad ja miks on oluline sellest vabaneda), tõde kaalulangusest ja diabeedist (diabeetikud võiksid vaadata esimest intervjuud, mis on noormeestega, kes on mõlemad 1. tüüpi diabeetikud ja elavad vastupidiselt sellele, mida ametlikult diabeetikutele soovitatakse: süsivesikute piiramist (seejuures kasutavad vähem insuliini!). Tegelikult tuleb tähelepanu pöörata hoopiski oma toidu rasvasisaldusele. Keda kaalulangus huvitab, siis kuula Chef AJ), seos soolestiku ja aju vahel (räägitakse kilpnäärmeprobleemidest, millega oma soolestikus elavaid mikroobe õigesti toita, oomega-3 rasvadest ja kokkamise demo), detox (kuidas oma toitumises ja elus üldiselt toksiinidest vabaneda), vähi päritolu ja mida teha (Rinnavähipatsiendid peaksid kindlasti esimest esinejat kuulama. Kaks järgmist räägivad toidu ja vähi seostest. Viimane esineja räägib ilmselt rohkem keskkonnast). Link, kus saab end kuulajaks registreerida: https://plantfitsummit.com/?ref=ullepihla
 • Natural Medicine at Home Masterclass. Teemad: liikumisest, toitumisest, diabeedist, südamehaigustest, ravimtaimedest jne, jne. Tutvu ise programmiga „schedule” nupu alt. Osadest intervjuudest olen teinud eestikeelsed kokkuvõtted SIIN. Link sellele üritusele: https://naturalmedicineathome.com/?idev_id=29903
 • Anti-Cancer Revolution 2, Evidence-Based Medicine. Nagu pealkiri ütleb, siis teemaks on vähk ja alapealkirjana lubatakse, et jagatakse informatsiooni, mis on teaduspõhine ehk siis jagatav info on teaduslikult tõestatud. Olles selle esimest osa eelmisel aastal kuulanud ja ka nüüd vaadates esinejaid ning teemasid, võib öelda, et suunitlus on pigem elustiilile ehk siis eriti ei puudutata vähiravi kolme peamist raviviisi (operatsioon, keemia- ja kiiritusravi), mis muidugi Eestis elades tundub, et ongi ainukesed variandid, vaid pigem asju, mida saab ise enda jaoks teha, mis on looduslikumad (vähivastased ravimtaimed) jne. Teemad: toitumine, liikumine, õige mõtteviis, intervall-, vee- ja mahlapaast, smuutid, stress, toksiinid, detox, meie tänapäevane moderne elustiil, kuidas meie mõtted, emotsioonid ja uskumused haiguseid põhjustavad, mineviku traumade ja haiguste seos, geenid ja epigeneetika, põletik, immuunsüsteem, soolestiku mikrobioom ja toidulisandid kehtivad ka muude haiguste puhul. Palju on ka patsientide psühholoogiat puudutavat. Osadest intervjuudest olen teinud eestikeelsed kokkuvõtted SIIN. Link: https://anticancerrevolution2.com/?idev_id=29903
 • Anxiety Summit 6 – Toxins, Meds & Infections. Pühendatud kõigele, mis ärevusega seotud: toksiinid, ravimid, alkohol, vitamiinid, hallitus, peavalu, unetus, toitumine, lahendused jne. Tutvu ise programmiga „schedule” nupu alt. Link sellele üritusele: https://theanxietysummit6.com/?idev_id=29903
 • Parasympathetic Summit. Parasümpaatilisest närvisüsteemist, millest arusaamine oli võib olla kõige olulisem asi, mis ma 3,5 aasta jooksul õeks õppides sain – ülioluline vähihaigetele ja neile, kes arvavad, et nad stressi tõttu varsti infarkti võivad saada. Samuti võivad sellest kasu saada ärevuse ja depressiooniga kimpus olevad inimesed. Seal on samuti väga üldiseid teemasid, mis võiks laiemale publikule huvi pakkuda. Näiteks pikaealisus ja mõttemaailm, enneaegne vananemine, stressi, trauma ja reetmisega toimetulek, kuidas eeterlike õlidega end maha rahustada, soolestiku ja vaimse tervise seos, valu jne. Tutvu ise programmiga „schedule” nupu alt. Link sellele üritusele: https://parasympatheticsummit.com/?idev_id=29903
 • GI Healt Summit. Käsitletakse kõike, mis on seotud seedesüsteemiga. Juba Hippocrates ütles üle 2000 aasta tagasi, et kõik haigused saavad alguse soolestikust, kuid me oleme hakanud alles viimase kümnendi jooksul seda paremini mõistma. Mikrobioom on kindlasti üks märksõna, millest järjest enam kirjutatakse, sest uuringud on näidanud (ka Eestis tehtud), et terve inimese mikrobioom (bakteriaalne kooslus) on väga erinev ülekaalulise/rasvunud inimese omast. Ja muidugi on paljud kroonilised haigused seotud soolestikuga. Teemad on: mikrobioom, põletikku tekitavad ained meie toidus, soolestiku ja aju seosed, gluteen ja tsöliaakia, Crohn´i tõbi, haavandiline jämesoolepõletik, lekkiva soole sündroom, soolestiku tervise ja kaalulanguse vaheline seos, soolestiku ja ilusa naha vaheline seos, kõhuvalu, kõhukinnisus, soolestikusõbralikud toiduretseptid, kiudained, kuidas sooleoperatsioone vältida, võtmetähtsusega harjumused ja tegevused soolestiku tervise jaoks. Link: https://gihealthsummit.com/?ref=ullepihlap

HETKEL KÄIMASOLEVAD/TULEVASED ÜRITUSED:

1. Autoimmuunhaiguste ja puukborrelioosi 7-osaline dokumentaalseriaal (Lighting The Path – Autoimmune, Lyme Disease Documentary) 11.-17. jaanuar 2021 (eesti aja järgi on algus pigem 12.01). Registreerida saad sellel aadressil: https://lightingthepath.byhealthmeans.com/?idev_id=29903

Lisanädalavahetus, kui kõik osad on veelkord korraga tasuta vaatamiseks (aga ei soovita jätta 7 pikka osa korraga vaatamiseks): 23.-24. jaanuar 2021

Selle seriaali tegijal endal oli reumatoidartriit ja see oli põhjuseks, miks ta lahendusi hakkas otsima. Selgitab, mis autoimmuunhaigused on, miks need tekivad ja mida teha, kui arstide poolt pakutud ravimid pole midagi paremaks muutnud – ravimisvõimalused on olemas, millest inimesed midagi ei tea ja dokumentaalfilmis räägivad inimesed, kes on oma haigustest võitu saanud. Räägitakse toitumisest, keskkonnamürkide ja põletiku seostest autoimmuunhaigustega, tutvustatakse ka tänapäevast tehnoloogiat, mis aitab ravida, mõtete, emotsioonide, trauma, stressi ja energia seosed haigusega ja palju muud.

Minu kommentaar: Toitumisalase nõuande osas oleksin ettevaatlik, sest ilmselt räägivad erinevad inimesed erinevat juttu. Näiteks viimases osas räägib arst, kes propageerib minu teada paleo-toitumist. Samas olen kuulnud teda kuskil ütlevat, et ta enda seisukord jätkas halvenemist 5 aastat pärast paleotoitumisele üleminekut. Paremaks läks alles siis kui ta hakkas tarbima suures koguses vitamiine ja mineraale toidulisanditena. Et siis tekib küsimus, miks mitte neid vitamiine ja mineraale taimsest toidust saada? Aga kui toitumine välja jätta, siis siin on kindlasti kasulikku infot selles osas, et autoimmuunhaiguste osas üldse on võimalik teha midagi muud kui retseptiravimeid võtta jne. See sobib vaatamiseks ka muude haiguste, näiteks vähi puhul, sest näiks 3., 4. ja 5. osa on vähi puhul väga aktuaalne.

1. osa: toitumine, mikrobioom ja autoimmuunsus (toitumise, toksiinide ja põletiku seos haigustega)

2. osa: bioloogiline meditsiin, sagedus- ja valgusteraapia (erinevad tehnoloogiad nagu PEMF ja fotobiomodulatsioon)

3. osa: närvisüsteemi tervendamine (trauma, stressi ja mahasurutud emotsioonide seos haigustega)

4. osa: teadus energia (mõtete, emotsioonide) kasutamisest tervenemiseks

5. osa: soovitused tervenemiseks inimestelt, kes seda on teinud (lühim tee tervenemiseks, kuidas ennetada haiguse muutumist identiteedi osaks, tugisüsteemi ja kogukonna olulisus tervenemisel)

6. osa: hädavajalikud teadmised autoimmuunhaiguste ja puukborrelioosi kohta (diagnostika ja olulised analüüsid, suutervis, keskkonnamürgid)

7. osa: dr Terry Wahlsi paranemisprotokoll (arsti, kes paranes sclerosis multiplexist, mis on kõige sagedasem noori inimesi tabav pea- ja seljaaju haigus, soovitused toitumiseks ja elustiilimuudatusteks)

Registreerimislink veelkord: https://lightingthepath.byhealthmeans.com/?idev_id=29903

2. „Ela kauem tundes end paremini” 10-osaline dokumentaalseriaal (The Live Longer, Feel Better! Docuseries) 18.-27. jaanuar 2021(eesti aja järgi on algus pigem 19.01). Kohe pärast registreerumist on võimalik endale sobival ajal vaadata sissejuhatavat episoodi ja 2 intervjuud enne dokumentaalseriaali tegelikku algust. Kui sa inglise keelt ei valda, siis antud seriaali kohta on mul tehtud sisukokkuvõte SIIN – ainuke erinevus on, et kui mina seda umbes 3 aastat tagasi vaatasin, siis oli seriaal 7-osaline (nüüd 10-osaline). Registreerida saad sellel aadressil: https://livelonger.byhealthmeans.com/?idev_id=29903

Lisanädalavahetus, kui kõik osad on veelkord korraga tasuta vaatamiseks: 30.-31. jaanuar 2021

Selle seriaali üks tegijatest kannatas pikka aega depressiooni all, millele hakkas otsima naturaalseid lahendusi, mis töötaks paremini kui antidepressandid. Sa kuuled patsientide edulugusid ja saad teada looduslikke viise, kuidas nooreneda, elada pikalt ja olla elujõuline. Räägitakse, millist rolli mängivad meie elus toksiinid, taimne toit, vee joomine, kuidas ravida dementsust ja vähki, alternatiivid antidepressantidele, tulevikutrendid meditsiinis, kuidas emotsioonid ja elu spirituaalsed aspektid mõjutavad meie tervist, stressi põhjused ja kuidas neid looduslikult minimaliseerida.

Sissejuhatav episood: sisuliselt pikk treiler, mis on kõigist osadest kokku monteeritud.

1. osa: toksiinid (kuidas raskemetallid, taimekaitsevahend glüfosaat, elektromagnetväljad ja 21. sajand mõjutavad meie tervist)

2. osa: toitumine ja diabeet (kuidas toit mõjutab keha, taimse toidu olulisus, kas populaarsed muud meedias kajastust leidvad viisid on ikka nii head)

3. osa: dementsus (kas sa teadsid, et juba aastaid on olemas ravi dementsuse jaoks? Viisid, kuidas dementsust ennetada ja ravida)

4. osa: vesi

5. osa: vähk (looduslikud ravimeetodid ja kuidas need võiksid aidata sul paraneda)

6. osa: depressioon (räägitakse naturaalsetest meetoditest, millel on tõestatud mõju ja töötavad paremini kui retseptiravimid)

7. osa: tulevikutrendid (tervishoid muutub, kuid mitte alati paremuse poole, räägitakse paremast mudelist ja tüvirakkudest)

8. osa: pea ja süda (kuidas emotsionaalne ja spirituaalne elu su tervist mõjutab)

9. osa: stress (stressi põhjused ja mida nende osas ette võtta)

Registreerimislink veelkord: https://livelonger.byhealthmeans.com/?idev_id=29903

3. Vaimne tervis (The Mental Wellness Connection) 25.-31. jaanuar 2021(eesti aja järgi on algus pigem 26.01). Kohe pärast registreerumist on võimalik endale sobival ajal vaadata 3 intervjuud enne summit´i tegelikku algust. Registreerida saad sellel aadressil: https://mentalwellness.byhealthmeans.com/?idev_id=29903

Lisanädalavahetus, kui kõik intervjuud on veelkord korraga tasuta vaatamiseks: 6.-8. veebruar 2021

Räägitakse võimalustest ravida vaimse tervise probleemide algpõhjuseid, antakse nõuandeid ja teadmisi, kuidas oma vaimset tervist parandada. Minu kommentaar: Toitumisalase nõuande osas oleksin jällegi ettevaatlik, sest intervjueeritavate seas on palju erinevaid inimesi, kes võivad rääkida täiesti erinevat juttu, mis segadust tekitab, kuid muus osas on kindlasti huvitavat kuulamist. Vaata teemasid ajakava alt, järgnevalt mõned soovitused, kui sa ise ei oska valida:

Päev 1: Kui sa kõiki kuulata ei jõua (ja ilmselt ei jõua) ning pealkirjade järgi ei oska valida, siis Sayer Ji ja tema arstist abikaasa Kelly Brogan on alati huvitavad kuulata. Mulle endale tundub pealkirja järgi ka see huvitav: „Haiguse 6 staadiumit (ja algpõhjuste tervendamine)” (6 Stages of Disease (and Root-Cause Healing))

Päev 2: Hästi erinevad teemad, ei oskagi midagi soovitada, oleneb, mis sind ennast kõige enam huvitab.

Päev 3: Mulle endale tunduvad kahe arsti – Daniel Amen ja Hyla Cass – teemad huvitavad.

Päev 4: Ma ise ilmselt kuulaks raskemetallide detoxist intervjuud, aga aju ja soolestiku puudutavad teemad meeldivad mulle ka.

Päev 5: Ma arvan, et vähidiagnoosiga inimestel oleks kasulik kuulata seda teemat: „Vabasta mürgised emotsioonid ja kirjuta uus lugu” (Release Toxic Emotions to Write a New Story!), kus räägitakse haiguse emotsionaalsest küljest, kuidas su minevik sind täna mõjutab jne.

Päev 6: Suhetest, toitumisest, magamisest. Ma ise ilmselt kuulaks Kimberly Snyderit, kes räägib meie tänapäevase toitumise probleemidest ja detoxist. (tema nõuannetega olen enam-vähem kursis ja seetõttu julgen soovitada).

Päev 7: Ma ise ilmselt kuulaks intervjuud stressist (lihtsalt seetõttu, et seal lubatakse rääkida sellest, kuidas ema rasedusaegne stress mõjutab beebit kogu ülejäänud elu).

Registreerimislink veelkord: https://mentalwellness.byhealthmeans.com/?idev_id=29903

4. The Adrenal Solutions Summit! (see kõlab eesti keeles liiga kummaliselt ja seega ma ei hakka tõlkima) 01.-07.veebruar 2021(eesti aja järgi on algus pigem 02.02). Kohe pärast registreerumist on võimalik endale sobival ajal vaadata 3 intervjuud enne summit´i tegelikku algust. Registreerida saad sellel aadressil: https://adrenalsolutions.byhealthmeans.com/?idev_id=29903

Lisanädalavahetus, kui kõik intervjuud on veelkord korraga tasuta vaatamiseks: 13.-14. veebruar 2021

Minu kommentaar: Vaatasin teemad läbi ja peaaegu kõik intervjueeritavad räägivad toitumisest ning raske on kujutleda, et nad selles osas ühel meelel oleks (osade nimede järgi ma juba tean, et seal on täiesti seinast seina vastuoluliste soovitustega inimesi), mis minu meelest ajab lihtsalt segadusse. Seega kõik toitumist puudutava mina jätaks kohe välja, aga osad teemad tunduvad näiteks vähipatsientidele kasulikud (+ mõni muu, mis mulle silma jäi). Toon need välja:

Päev 1: julgen soovitada Nathan Crane intervjuud, kes räägib stressist, immuunsüsteemist ja vähist. Intervjueeritav on dokumentaalfilmi „Vähk; Integreeritud vaatepunkt” autor. Mul on selle filmi sisukokkuvõte siin 9. punkti all: https://www.elustiilimeditsiin.ee/vahiteemaline/vahiteemaliste-podcastide-kokkuvotted/

Päev 3: Nalini Chilkov – ei ole kunagi kuulnud teda rääkimas, aga pealkiri „Kas stressi ja vähi vahel on seos?” tundub huvitab. Räägitakse sellest, mida teha, et vähendada vähiriski, strateegiad paranemiseks, parimad toidulisandid.

Päev 5: Keesha Ewers – ei räägi otseselt vähist, aga peakiri on „Kas lapsepõlves juhtunu mõjutab tervist hilisemas elus?” Kuna vähihaigete seas on palju neid, kel on olnud keeruline lapsepõlv, siis see võib kellelegi oluline teema olla. Käsitletakse ACE uuringut, mis uuris lapsepõlve negatiivsete sündmuste mõju tervisele.

Ritamarie Loscalzo – julgen teda soovitada. Seekord räägib sellest, kuidas „Stress kiirendab vananemist”.

Debora Wayne – tema intervjuus hakkas mulle silma see, et räägitakse, miks osad inimesed ei parane oma haigustest, kuigi nad teevad kõike, mis vaja. Ma ise olen sellest kirjutanud SIIN, aga huvitaks, mis tema välja toob.

Päev 7: Elisa Song ja Sheila Kilbane – kui sul on väikesed lapsed ning huvitab, kuidas nende kroonilist stressi ära hoida (sest sel on tulevikus mõju tema tervisele), kuidas saada jagu kroonilistest allergiatest ja väsimusest.

Registreerimislink veelkord: https://adrenalsolutions.byhealthmeans.com/?idev_id=29903

5. Kodune detox (The DIY Detox Summit) 08.-14.veebruar 2021(eesti aja järgi on algus pigem 09.02). Kohe pärast registreerumist on võimalik endale sobival ajal vaadata 3 intervjuud enne summit´i tegelikku algust. Registreerida saad sellel aadressil: https://diydetoxsummit.byhealthmeans.com/?idev_id=29903

Lisanädalavahetus, kui kõik intervjuud on veelkord korraga tasuta vaatamiseks: 20.-21. veebruar 2021

Minu kommentaar: Toksiinide teema on oluline kõigile olenemata sellest, kas sul on kroonilisi haigusi või mitte, või milline diagnoos sul parajasti on. Kroonilistel haigustel on tavaliselt 2 põhjust: toitainete defitsiit (aitab toitumise muutmine) ja/või liiga palju toksiine, millega keha ei suuda toime tulla. Tavaliselt on mõlemad probleemid esindatud. Sarnaselt mitmele eelmisele summit´ile jätaksin kõik toitumisega seotu välja või kuulaksin kriitilise meelega, sest siin on ka seinast seina soovitusi (paleo, keto jne).

Toksiine on palju erinevaid. Milliseid intervjuusid täpselt kuulata, oleneb tõesti sellest, mis sinu spetsiifiline probleem on.

– Näiteks, kui sul on kodus olnud hallitust ning seetõttu on tekkinud terviseprobleemid, siis tuleks konkreetselt hallituse kohta intervjuud kuulata.

Wifi puudutab meid ilmselt kõiki. Samuti toksiinid kosmeetika- ja hügieenitoodetes.

– Kui sul on seletamatuid sümptomeid ja suu elavhõbedaplomme täis/oled aastaid saanud gripivaktsiini, siis tuleks elavhõbeda ja teiste raskemetallide detoxi kohta kuulata.

– Pea pooled esinejatest puudutavad mingil määral sauna teemat.

Emotsionaalne toksilisus on ka paljude krooniliste patsientide üks probleemidest.

Konkreetselt vähi ja toksiinidega on tuttav Ryan Sternagel (2. päev) – tema esimene laps sai viimase staadiumi vähidiagnoosi, kui polnud veel aastanegi. Laps on nüüd vist umbes 7-aastane. Teemaga on tuttav ka Jonathan Otto (7. päev), kuigi ta konkreetselt vähist seekord ei räägi.

Registreerimislink veelkord: https://diydetoxsummit.byhealthmeans.com/?idev_id=29903

NIMEKIRI UUENEB VEEBRUARI ESIMESES POOLES.


Loodan, et leiad endale nende seast midagi huvitavat, mis annab sulle teadmisi, inspiratsiooni, motivatsiooni ja lootust oma tervise-teekonnal.

Toeta mu tööd ja kodulehe ülevalpidamist!

Kui sulle on meeldinud mu blogipostitused, sa oled sealt enda jaoks vajalikku informatsiooni leidnud, siis toeta mu tööd sellega, et teed annetuse, et ma saaksin ka edaspidi tervise teemadel kirjutada ning olemasolevad postitused abivajajatele tasuta lugemiseks üleval hoida. Võid teha ühekordse panuse endale sobivas summas või loo püsikorraldus. Igasugune summa aitab – ka ühe tassi kohvi hinna annetamine kuus aitab katta kodulehega seotud püsikulusid. Olen iga (püsi)annetuse eest väga tänulik.

Võid ka vajutada „meeldib” nupukest või jagada postitust kellegagi, kes võiks infost kasu saada.

Toetuse saad kanda arveldusarvele:

RNMed OÜ

EE547700771004351000

Selgitus: Kodulehe toetuseks

Rahvusvaheline ülekanne:

Saaja nimi: RNMed OÜ

Saaja aadress: Tallinn, Estonia

Saaja konto nr/IBAN: EE547700771004351000

Panga nimi: AS LHV Pank

Panga aadress: Tartu mnt 2, 10145 Tallinn

Panga BIC/SWIFT kood: LHVBEE22