Tervislikuks eluks vajalik: PODCAST`I (taskuhääling) KUULAMINE

Mina kuulan iga päev mingeid tervist puudutavaid podcaste (vabandan võõrkeelse sõna pärast, aga selle eestikeelne vaste „taskuhääling” on minu jaoks täiesti võõras sõna, mille tähendust peaksin kuskile otsima minema :)).

Podcaste on hea kuulata/vaadata mitmel põhjusel:

 1. Annab teadmisi. Minul hetkel on raskusi, et leida aega mahukate raamatute, uuringute jne lugemiseks, aga podcasti saab mingi rutiinse toimetuse taustaks käima panna ja kuigi sel viisil sa päris 100% ei keskendu ja midagi läheb kindlasti ka kõrvust mööda, on see minu meelest ikkagi parem variant kui taustaks telekat või raadiot kuulata.
 2. Aitab asjadega kursis olla. Jällegi – võib olla ei ole aega ega võimalust kätt kogu aeg pulsil hoida, aga siis kuulad eksperte teatud teemadel rääkimas ning kuuled, kas sind huvitaval teemal on vahepeal mingit uut teadmist juurde tulnud või kinnistad juba kuuldud informatsiooni. Samal teemal erinevaid inimesi rääkimas kuulata annab ka alati uut informatsiooni, sest iga ekspert räägib oma isiklikust kogemusest ja sama teemat veidi erineva nurga alt.
 3. Annab usku. Tihti räägivad seal arstid oma patsientide edulugusid, päris tihti on ka esinejate seas keegi, kes on teatud asju tehes oma haigusest (vähist, diabeedist, südamehaigustest, depressioonist, ülekaalust vms) võitu saanud, ja samuti on intervjueeritavatel ekspertidel oma lugu rääkida sellest, kuidas nad üldse tervisega seotud teemadele sattusid. Kui sa iga päev sarnaseid lugusid kuuled, siis ei jää muud üle kui hakata uskuma, et paranemine on võimalik, isegi kui su enda raviarst pole sulle kunagi selle võimalikkusest rääkinud või lausa öelnud, et su diagnoos on eluaegne ja progresseeruv ning vaid ravimitega kontrolli all hoitav. Kui maailmas on kümneid ja sadu sama diagnoosiga inimesi, kes on elustiilimuudatuste teel oma haigustest vabanenud, siis see on võimalik ka sinu jaoks.
 4. Aitab motivatsiooni kõrgel hoida. Kui sa ikka iga päev kuulad eksperte rääkimas, kuidas teatud elustiilivalikud aitavad sul olla terve, nooruslik, energiline, normaalkaalus, pikaealine jne ning teised valikud/harjumused teevad su haigeks, paksuks, laisaks, uniseks, jõuetuks jne, siis sa teed iga päev oma elus paremaid valikuid.
 5. Aitab saada oma haiguse eksperdiks. Minu arvates peaks iga kroonilise haigusega inimene tundma oma haigust vähemalt sama palju kui tema arst, kui isegi mitte rohkem. Kui sa mõtled, et see pole võimalik, sest arst on ju aastaid koolis õppinud ja omab aastatepikkust kogemust sarnaste patsientidega, siis on küll võimalik teada oma arstist rohkem. Sa pead aru saama, et meditsiinikoolis antakse tervishoiutöötajatele väga limiteeritud tööriistad (tavaliselt operatsioonid ja ravimid) sinu haigusega toime tulemiseks ning nende mõttemaailm on tihti see, et kui midagi meditsiinikoolis ei õpetatud või seda kõigi nende aastate jooksul vaid kergelt mainiti (nagu näiteks toitumist), siis järelikult see pole piisavalt oluline, et seda õpetada. Seega, kui sa õpid, kuidas oma haigust ravida läbi toitumise, liikumise, stressijuhtimise, keskkonnamürkide vältimise jne, siis sa tead rohkem kui su arst. See on sinu keha, sina oled see, kes kannatab, kes selle haigusega 24/7 elab, kes ravimitest tulenevate kõrvaltoimetega maadleb jne. Seega see peakski olema sinu huvides, et sa tunneksid oma haiguse igat tahku ning kui sul on soov terveneda, siis proovid läbi kõik variandid – nii need, mida pakub sulle arst, kui ka need, mida sa õpid kuskilt mujalt. Konkreetse haiguse kohta käivas podcast´is räägib umbes 30 eksperti sinu haiguse teemal 7 päeva. Ma kahtlen, kas sa leiad selle info kuskilt mujalt nii kontsentreeritud kujul. Ja omast kogemusest võin öelda, et igast intervjuust sa kuuled veel märksõnu, mida hiljem ise edasi uurida.

Ma olen viimase 8-9 aasta jooksul hästi palju summit´eid (jälle võõrkeelne sõna, aga ei oskagi seda tõlkida…äkki internetipõhine konverents?) kuulanud nii vähi, diabeedi, vaimse tervise jne kohta. Ma ei liialda, kui ütlen, et iga nädal terve aasta jooksul saab midagi kuulata: allpool soovitatud Health Talks Online kalendris on iga aasta 20-30 sellist konverentsi paljudel erinevatel teemadel.

Näiteks 2020. aastal olid sellised teemad: CBD kanep, paastumine (2 erinevat), geenid, toksiinidevaba ilu, uni, elustiilihaiguste ennetamine ja toimetulek, suhkrust loobumine, koroonaviirus (2 erinevat), aju (3 erinevat), seedimine, kandidoos (pärmseene poolt tekitatud põletik), eeterlikud õlid, 5G, immuunsüsteem, uitnärv, energia, suutervis, puukborrelioos, krooniline stress, hallitus, soolestik ja mikrobioom ning bioloogiline meditsiin. Hetkel käimas/veel sel aastal tulemas: fibromüalgia (psüühilistest teguritest tingitud lihasevalu), koroonaviirusest ainest saanud konverents, looduslik meditsiin, vähk, ärevus ja parasümpaatiline närvisüsteem (lingid ja lühikirjeldused kõige lõpus).

Nagu näha on, siis teemasid on palju, iga summit kestab tavaliselt 7 päeva, iga päev saad tasuta kuulata 4-5 intervjuud ekspertidega ja intervjuu pikkus võib olla 30 minutit kuni isegi pea 2 tundi. Kuigi oleks huvitav end kõigi tervislike seisunditega kursis hoida, siis paratamatult pean tegema oma valiku, millise terviseseisundi kohta üldse kuulata ja siis veelkord, milliseid intervjuusid iga päev kuulata, sest 4-5tk päevas on samuti ajaliselt liiga palju. Mina olen enda jaoks valinud Eesti rahva suurimad surmapõhjused nagu vähk (kuigi veidi üllatuslikult pole eraldi summit´it südamehaiguste ja diabeedi kohta, siis neist räägitakse palju pea iga teema juures) ja sellega seotud teemad nagu paastumine, elustiilihaiguste ennetamine, immuunsüsteem, krooniline stress vms.

Lisaks ma olen viimase aasta jooksul end eeterlike õlide teemal (nende abil saab oma elus paljudest keskkonnamürkidest lahti, mis on meie hügieenitoodetes, kodukeemias, küünaldes, õhuvärskendajates jne, jne, jne) harima hakanud, sest suutsin lõpuks ära teha ajamahuka uurimistöö, millist brändi on üldse mõtet osta (ja hakkasin ka kasutama), sest mitte keegi ei reguleeri seda maailma ning tootjad võivad pudeli peal vabalt lahmida sõnadega nagu „100% looduslik”, „orgaaniline” jne. Eeterlike õlidega on samuti nagu vaktsiinide ja ravimitega üldiselt, et tootja ise mõtleb oma tooted välja, ise teeb uuringud, ise kirjutab raporti ja ütleb meile, et need on ohutud tarbida…ja meie peame lihtsalt uskuma 🙂 Väga napakas süsteem, mille peale nagu ei tulegi, et pole olemas riiklikke organeid, kes selliseid väiteid kontrolliks! See oli põhjus, miks mina eeterlikest õlidest 5+ aastat eemale hoidsin, sest on olulisemaid asju, mida tervise heaks teha, ning ma teadsin, et valdav enamik eeterlikest õlidest on sünteetiline kräpp, mille kasutamine toob kasu asemel kahju ning suvalise toote kasutamise asemel on targem neid üldse mitte kasutada. Ma siiamaani muigan, kui ehituspoes (!!!) näen imeodava hinnaga „100% looduslikku” eeterlikku õli 🙂 Kui sa vähegi eeterlike õlide valmistamise protsessiga kursis oled, siis sa tead, et see on lihtsalt VÕIMATU! Oi, nüüd läks sellest teemast liiga pikaks. Ma ükskord kirjutan nii sellest, mida ma ise kasutan, kui ka sellest, mida teaduslik kirjandus eeterlike õlide kasutamise kohta räägib.

OK, nüüd tagasi podcast´ide juurde.

Keel. Podcastid on kõik inglise keeles, aga kuna inglise keele oskus on eestlaste seas siiski üsna levinud, siis julgen soovitada, et anda võimalus ise otse neid asju kuulata ja mitte mind vahendajana kasutada, sest ise asju lugeda ja kuulata on ikkagi midagi hoopis muud. Samas kutsuksin üles inimesi, kes otsustavad presentatsioone/intervjuusid kuulata, kirjutada üles vähemalt 1 rida, 1 peamine mõte, 1 uus informatsioonikild enese jaoks ja seda elustiilimeditsiini FB lehel ka teistega jagada, et need, kes ei oska inglise keelt/ei jõudnud 24h jooksul ühtegi presentatsiooni kuulata vms, saaksid ka midagi teada. See, kui keegi peale minu kuuldut jagab, on palju kasulikum, sest ma olen neid 8-9 aastat kuulanud ja minu jaoks pole neis enam midagi rabavalt uut ja seetõttu ma äkki ei oska tulla asjade peale, mis tegelikult olulised on neile, kes on alles oma teekonna alguses. Ja muidugi mul üksi pole võimalik neid KÕIKI kuulata, aga kamba peale saaksime neist enamiku kuulatud.

Hoiatus: Olles palju neid summit´eid kuulanud ja teades ka paljusid esinejaid, siis ma juba tean, et osades asjades (näiteks toitumine) võivad ekspertidel olla veidi erinevad arusaamad (a´la selle osas ei vaidle keegi vastu, et toit peaks olema võimalikult naturaalne, sisaldama rohkelt köögivilju, aga näiteks mõne jaoks on liha okei kui see on kasvatatud mahedalt, osad kasutavad ikka veel sellist väljendit nagu „tervislik õli”, osad paluvad puuviljadega tagasi hoida jne). Ühesõnaga, vaatamata sellele, et tegu on enamasti kõrgelt haritud inimestega, psühholoogidega, arstidega jne, tuleb lõpuks ikkagi teha omad otsused. Sellepärast on selliseid terviseteemalisi intervjuusid hea palju kuulata, sest siis saab väga selgeks, kuhu poole kaalukauss enamasti kaldub. Mina ise olen neid viimased 8-9 aastat nii palju kuulanud ja selliste vastuolusid tekitanud teemade kohta ise palju uuringuid juurde lugenud, et ma juba tean esinejate juttu kriitiliselt kuulata ning osad väited lasen lihtsalt kõrvust mööda, mida ma ise olen uurinud ja mille suhtes otsustanud, milliste ekspertidega sel teemal minu arvamus pigem ühtib. Alati tuleb enda kriitiline meel säilitada!

Soovitused:

 • Registreerumiseks on vaja sisestada oma nimi (võib olla välja mõeldud, hüüdnimi) ja e-maili aadress. Soovitan anda mõne „rämpsposti aadressi”, kuhu saad erinevaid pakkumisi vms (vähemalt mul endal on selline olemas, mida küll regulaarselt kontrollin, kuid kuhu „tõsiseid” kirju ei saa). Või kui tahad teavitusi oma regulaarsesse postkasti, siis soovitan pärast summit´i lõppu end vastavast maililistist eemaldada (maili lõpus on alati olemas „unsubscribe” link, kust saad end mugavalt ja kiiresti eemaldada, et tulevikus mitte enam kirju neilt saada). Vastasel juhul sa võid nendesse meilidesse ära uppuda, sest iga päev sa saad teavituse, et tänased intervjuud on üleval ja vahel küsitakse, et kas sa ikka oled juba tänaseid intervjuusid kuulanud, ja siis tuletatakse meelde, et need varsti võetakse maha ja sul on viimased tunnid veel kuulata jne 🙂 Summit´i toimumise ajal on väga mugav saada teavitus, millal uued asjad üleval on, kuid pärast summit´i lõppu hakkab korraldaja sulle saatma juba muid kirju, ning kui sa aasta jooksul kuulad erinevaid üritusi, siis võid vabalt iga päev 20 meili saada.
 • Kui sa registreerud enne kui üritus ametlikult pihta hakkab, siis tavaliselt on juba 3-4 intervjuud kohe avalikustatud, mida saad rahulikult enne ametlikku aega ära kuulata/vaadata. Sel juhul saad hiljem, kui intervjuud on tasuta kuulamiseks avatud ainult 24h need kuulatud intervjuud välistada ning valida midagi muud.
 • Kui sul pole eriti aega, aga inglise keel lubab, siis kuula kiirendusega (ma kuulan kõiki neid asju 1,25-1,5 kiirendusega).
 • Kui on võimalus arvuti taga istudes neid vaadata, siis lülita subtiitrid ka sisse – aitab, kui keerulised sõnad on kirjapildina silme ees.

Kui ei jõudnud 24h jooksul kuulata, aga väga tahaks:

 • Intervjuud on erineva pikkusega, alates 30min kuni isegi vahel 2h – seega kui sul just puhkust pole, siis pole kuidagi võimalik neid kõiki ära kuulata. Saab pealkirja, esitaja ja teemade järgi omad valikud teha, millised 1-2 intervjuud päevas ära kuulata. Kuna tihti on samad esinejad, kes siis vastavalt summit´i teemale veidi erineva nurga alt räägivad, siis mul on juba välja kujunenud omad lemmikud, keda alati kuulata tahan, aga samas üritan leida ka uusi „nägusid”, kel ehk oleks midagi uudset öelda.
 • Tavaliselt on sellistel summit´itel veel päris lõpus üks terve nädalalõpp, mille jooksul on absoluutselt kõik intervjuud korraga uuesti 48h jooksul tasuta kuulatavad. Kui siis ka ei jõua ära kuulata või midagi on nii huvitavat, et tahaks veel ja veel üle kuulata, siis on alati ka võimalik need endale osta. Ma ise olen neid väga palju ostnud, rohkem vahetult pärast vähidiagnoosi saamist, kui kõik oli uus ja infot nii palju, nüüd juba vähem, sest minu jaoks on tihti juba korduv informatsioon, mida on lihtsalt tore üle kuulata, kuid kuna mul on nii palju juba vanu programme olemas, siis saan alati neid üle kuulata. Kui sa peaksid endale programmi ostma, siis soovitan osta sellise variandi, kus on ka transkriptsioonid olemas, sest tihti räägitakse konkreetsetest vitamiinidest, ravimitest, ravimtaimedest, protseduuridest jne, ja kuigi mul on hea inglise keel, meditsiiniline haridus ja ka piisavalt meditsiinilist sõnavara nii inglise, prantsuse kui ladina keeles, siis ma ei saa alati huultelt lugedes aru, millest nad täpselt räägivad, aga kui kirjapilt on ees, siis saab ise hiljem asja põhjalikumalt uurida. Vahel on summit´id pigem presentatsiooni kui intervjuu vormis ja sel juhul on märkmed silme ees, kuid see on erand, mitte reegel.
 • Kui sul on perekonnaliige või sõber, kes samuti samast teemast huvitatud on, siis saab programmi ka mitmepeale osta ja omavahel jagada, et kõigile soodsam tuleks.
 • See on minu meelest ka hea kingiidee kellelegi, kel on kõnealune krooniline haigus/probleem ja soov leida lahendusi (või kellele sooviksid pähe istutada idee, et võiks sellega tegelema hakata). Loomulikult peab teadma, et kingi saaja oskab inglise keelt. Jõulukuu on jäetud podcastivabaks, kuid uue aasta 3 esimest podcasti avaldatakse detsembris – seega, kui on huvipakkuvad, siis läheks ka jõulukingina loosi.

Järgnevalt võid leida hetkel käimasolevaid või lähikuudel algavaid terviseteemalisi summit´eid. Täieneb vastavalt nende toimumiskavale.

PRAEGUNE SOOVITUS

Hetkel soovitan ühte konkreetset summit´it, mille nimi on Anti-Cancer Revolution 2, Evidence-Based Medicine. Link, kus end kuulajaks saab registreerida (kohe saab ligipääsu 4 intervjuu kuulamiseks): https://anticancerrevolution2.com/?idev_id=29903

Teema. Nagu pealkiri ütleb, siis teemaks on vähk ja alapealkirjana lubatakse, et jagatakse informatsiooni, mis on teaduspõhine ehk siis jagatav info on teaduslikult tõestatud. Olles selle esimest osa eelmisel aastal kuulanud ja ka nüüd vaadates esinejaid ning teemasid, võib öelda, et suunitlus on pigem elustiilile ehk siis eriti ei puudutata vähiravi kolme peamist raviviisi (operatsioon, keemia- ja kiiritusravi), mis muidugi Eestis elades tundub, et ongi ainukesed variandid, vaid pigem asju, mida saab ise enda jaoks teha, mis on looduslikumad (vähivastased ravimtaimed) jne.

Kellele? Sobib kuulamiseks neile, keda huvitab vähk, selle ennetus ja selle ravi, vähihaigete lähedaste toetamine ning kindlasti ka tervishoiutöötajatele, kes puutuvad vähihaigetega kokku (ja kes tänapäeval ei puutuks?) ning kes sooviksid natukene „kastist väljas” teadmisi omandada (võin kinnitada, et meile koolis ei õpetata miskit, millest seal juttu on).

Samas sobib ka kõigi teiste elustiilihaigustega inimestele kuulamiseks, sest nagu ma ikka ütlen, ei ole vahet, kas sul on vähk, 2. tüüpi diabeet, kõrge vererõhk, kõrge kolesteroolitase, ülekaal vms, siis lahendused on tihti täpselt samad! Vaatasin teemasid ja näiteks sellised teemad nagu toitumine, liikumine, õige mõtteviis, intervall-, vee– ja mahlapaast, smuutid, stress, toksiinid, detox, meie tänapäevane moderne elustiil, kuidas meie mõtted, emotsioonid ja uskumused haiguseid põhjustavad, mineviku traumade ja haiguste seos, geenid ja epigeneetika, põletik, immuunsüsteem, soolestiku mikrobioom ja toidulisandid kehtivad ka muude haiguste puhul. Palju on ka patsientide psühholoogiat puudutavat, mida saab samuti oma peres või patsientidega töötades ära kasutada olenemata sellest, mis haigusega täpselt tegu on. Vähk on kõigist elustiilihaigustest kõige keerulisem ja mitmetahulisem, millest tervenemiseks tuleb oma elus tegeleda mitme eluvaldkonnaga korraga ja ainult siis võib sind edu saata. 2. tüüpi diabeedi puhul näiteks võib tihti aidata vaid kaalukaotus, südamehaigustest võib paraneda vaid kvaliteetsema toitumise teel jne, vähile nendest asjadest ei piisa – seega, kui sa tegeled nende asjadega, mis ISEGI vähi puhul toimivad, siis võid kindel olla, et need aitavad ka muude haiguste puhul.

Toimumisaeg: 19.-25.oktoober 2020 sinu enda arvutis, telefonis vms. Sellised summit´id on üldiselt kõik nii üles ehitatud, et iga päev nad avavad teatud arvu (4-5) intervjuud ja sul on aega neid TASUTA 24h kuulata/vaadata. Seejärel nad kaovad ära ja tulevad uued. Ja nii 7 päeva järjest. Kuna meil on USAga ajavahe, siis need avalikustatakse nende aja järgi kell 10 hommikul ET, mis peaks meie aja järgi olema 17.00 (meil tuleb kellakeeramine ka oktoobris, mis äkki mõjutab). Seega vanad intervjuud võetakse maha ja uued pannakse üles kell 17 meie aja järgi.

Veelkord registreerimislink tasuta summit´i kuulamiseks: https://anticancerrevolution2.com/?idev_id=29903

TEISED HETKEL KÄIMASOLEVAD/TULEVASED ÜRITUSED

Kui vähiteema ei huvita, siis hetkel käimas/tulemas on veel järgmised teemad:

 • Hetkel on viimast päeva veel (aga 10.10 avatakse 48 tunniks kõik intervjuud, niiet midagi jõuab siiski kuulata) väga spetsiifilise terviseprobleemi Fibromyalgia Summit – fibromüalgia on psüühilistest teguritest tingitud lihasevalu ja summit`i käigus vaadeldakse, kuidas valu tegelikke põhjuseid ravida, mitte valuvaigistite peal elada. Vaatamata sellele, et pealkiri on väga spetsiifiline, on ka seal väga üldiseid teemasid, mida oleks huvitav/kasulik kuulata. Näiteks põletik, immuunsüsteem, stress, valu ja põletiku vähendamine paastumisega, toitumine, väsimus, toksiinid, uni, hormoonid jne. Link sellele üritusele: https://thefibrosummit.com/?idev_id=29903
 • Veel on hetkel käimas A Magnificent New Normal 14.09-24.10. Antud summit on kõigist teistest väga erinev: see kestab enam kui kuu aega, iga päev avaldatakse 1 uus intervjuu ja seega nädalas on võimalik kuulata 7 intervjuud. Teema ei pruugi olla otseselt tervisega seotud. See on mõeldud andmaks mõtteainet, milline võiks olla koroonaviirusejärgne ühiskond, kuidas me saame ära kasutada seda kriisi ja pandeemiat, et muuta enda ja kogu planeedi elu paremaks. Osad ettekanded on otseselt tervisega seotud, osad on väga spirituaalsed, samas räägitakse ka edust ja rahast ning isegi eestlastest ärimeeste lemmikesineja Eric Edmeades on pundis. Käsitlusel on näiteks sellised teemad: oma elueesmärgi leidmine, kuidas oma käitumist muuta ja uusi harjumusi juurutada, maailma päästmine, oma elu üle kontrolli võtmine, meeste ja naiste erinevused, kuidas paremaid suhteid saavutada jne. Ma arvan, et igaüks leiab enda jaoks midagi 🙂 Pool on küll juba läbi, kuid tulemas on veel palju intervjuusid ja lõpus on ka ühel nädalavahetusel 48h kõik avalikud, mil saad nende intervjuude seast valida, mis hetkel juba möödas on. Link sellele üritusele: https://magnificentnewnormal.com/?idev_id=29903
 • Dokumentaalfilm “Cancer; The Integrative Perspective”. Nagu pealkiri ütleb on see vähi ennetusest ja ravist integreeritud meetodil. Mõned näited teemadest, millest filmis juttu tuleb: vähi olemus, rinnavähk, toortoit, uskumused ja tervenemine, positiivne mina-kõne, lootus, uus teadus tervenemisest, vähi põhjused ja lahendused, toitumine, hormoonid ja naiste vähist paranemine, kriitilise tähtsusega mineraalid ja toitained, vähipatsientide lood (ka 3-4 staadium), kuidas lõpetada muretsemine, vähk ei ole surmaotsus, vähk ja meditatsioon jne. Sa saad filmi vaadata 2 päeva pärast registreerimist ja sul on aega seda tasuta vaadata 72h. Tasuta vaatamiseks saad end registreerida siin: https://su208.isrefer.com/go/tipscreen/yllep

Filmi trailerit saad vaadata siit: https://www.youtube.com/watch?v=FM0CVASI3fQ

 • Plant Fit Summit 2020. Ma olen seda mitu aastat kuulanud (ja vist ka endale ostnud) ja seni on olnud kvaliteetne programm. Summit´i toimumisaeg on 03.10-11.10 – seega hetkel on paar esimest päeva juba möödas, kuid need saab lisanädalavahetusel (16-18.10) üle vaadata.

1. päev: Tõsta oma immuunsust ja kaitse oma tervist (kolmas esineja räägib koroonaviirusest palju ja imestab asjade üle, mida minagi olen eelnevalt koroonast rääkides väljendanud. Ocean Robbinsit soovitan alati kuulata)

2. päev: Taasta oma hormonaalne tasakaal (kui sul peaks olema probleeme viljastumisega, siis kuula esimest esinejat.)

– 3. päev: Kontrolli oma aju – võti eesmärkide saavutamiseks (kui ei oska kedagi pealkirjade järgi valida, siis dr. Doug Lisle on alati väärt kuulamist – ta räägib sellest, miks me oma tervise-eesmärke ei suuda täita, isegi siis, kui me teame, mida me peaksime sööma ja tegema. Ülejäänud esinejad on minu jaoks võõrad)

4. päev: Kuidas kasutada toitumist ja liikumist energia saamiseks

5. päev: Stressist ja põletikust vabanemine (räägitakse, millised toidud kehas põletikku tekitavad ja miks on oluline sellest vabaneda)

6. päev: Tõde kaalulangusest ja diabeedist (diabeetikud võiksid vaadata esimest intervjuud, mis on noormeestega, kes on mõlemad 1. tüüpi diabeetikud ja elavad vastupidiselt sellele, mida ametlikult diabeetikutele soovitatakse: süsivesikute piiramist (seejuures kasutavad vähem insuliini!). Tegelikult tuleb tähelepanu pöörata hoopiski oma toidu rasvasisaldusele. Keda kaalulangus huvitab, siis kuula Chef AJ-d)

7. päev: Seos soolestiku ja aju vahel (räägitakse kilpnäärmeprobleemidest, millega oma soolestikus elavaid mikroobe õigesti toita, oomega-3 rasvadest ja kokkamise demo)

– 8. päev: Detox (kuidas oma toitumises ja elus üldiselt toksiinidest vabaneda)

9. päev: Vähi päritolu ja mida teha (Rinnavähipatsiendid peaksid kindlasti esimest esinejat kuulama. Kaks järgmist räägivad toidu ja vähi seostest. Viimane esineja räägib ilmselt rohkem keskkonnast)

Link, kus saab end kuulajaks registreerida: https://plantfitsummit.com/?ref=ullepihla

 • Natural Medicine at Home Masterclass kohe enne soovitatud vähi kohta käivat summit´it 12.-18.10. Oh seal on kõike: liikumisest, toitumisest, diabeedist, südamehaigustest, ravimtaimedest jne, jne. Tutvu ise programmiga „schedule” nupu alt. Link sellele üritusele: https://naturalmedicineathome.com/?idev_id=29903
 • Anxiety Summit 6 – Toxins, Meds & Infections 02.-08.11. Seitse päeva pühendatud kõigele, mis ärevusega seotud: toksiinid, ravimid, alkohol, vitamiinid, hallitus, peavalu, unetus, toitumine, lahendused jne. Tutvu ise programmiga „schedule” nupu alt. Link sellele üritusele: https://theanxietysummit6.com/?idev_id=29903
 • Parasympathetic Summit 09.-15.11. Parasümpaatilisest närvisüsteemist, millest arusaamine oli võib olla kõige olulisem asi, mis ma 3,5 aasta jooksul õeks õppides sain – ülioluline vähihaigetele ja neile, kes arvavad, et nad stressi tõttu varsti infarkti võivad saada. Samuti võivad sellest kasu saada ärevuse ja depressiooniga kimpus olevad inimesed. Seal on samuti väga üldiseid teemasid, mis võiks laiemale publikule huvi pakkuda. Näiteks pikaealisus ja mõttemaailm, enneaegne vananemine, stressi, trauma ja reetmisega toimetulek, kuidas eeterlike õlidega rahu saavutada, soolestiku ja vaimse tervise seos, valu jne. Tutvu ise programmiga „schedule” nupu alt. Link sellele üritusele: https://parasympatheticsummit.com/?idev_id=29903


Loodan, et leiad endale nende seast midagi huvitavat, mis annab sulle teadmisi, inspiratsiooni, motivatsiooni ja lootust oma tervise-teekonnal.

Toeta mu tööd ja kodulehe ülevalpidamist!

Kui sulle on meeldinud mu blogipostitused, sa oled sealt enda jaoks vajalikku informatsiooni leidnud, siis toeta mu tööd sellega, et teed annetuse, et ma saaksin ka edaspidi tervise teemadel kirjutada ning olemasolevad postitused abivajajatele tasuta lugemiseks üleval hoida. Võid teha ühekordse panuse endale sobivas summas või loo püsikorraldus. Igasugune summa aitab – ka ühe tassi kohvi hinna annetamine kuus aitab katta kodulehega seotud püsikulusid. Olen iga (püsi)annetuse eest väga tänulik.

Võid ka vajutada „meeldib” nupukest või jagada postitust kellegagi, kes võiks infost kasu saada.

Toetuse saad kanda arveldusarvele:

RNMed OÜ

EE547700771004351000

Selgitus: Kodulehe toetuseks

Rahvusvaheline ülekanne:

Saaja nimi: RNMed OÜ

Saaja aadress: Tallinn, Estonia

Saaja konto nr/IBAN: EE547700771004351000

Panga nimi: AS LHV Pank

Panga aadress: Tartu mnt 2, 10145 Tallinn

Panga BIC/SWIFT kood: LHVBEE22