“iThrive!” SEITSMES OSA: 3 tapvat toksiini

iThrive: Rising from the Depths of Diabetes & Obesity

Ma elan õnnelikult: pääsemine rasvumise ja diabeedi sügavikust

“iThrive!” SEITSMES OSA: 3 tapvat toksiini

Antud osa on täielikult kiropraktiku Daniel Pompa päralt, kes räägib diabeedist kui teiste haiguste sissepääsu väravast, sest inimesed ei sure diabeeti, vaid selle paljudesse komplikatsioonidesse: infarkt, insult, dementsus, Alzheimer, vähk jne.

Ta räägib, et paljud inimesed suhtuvad 2. tüüpi diabeeti kui haigusesse, mida on lihtne ravimitega kontrolli all hoida, sest pea igaüks tunneb kedagi, kes elab juba aastakümneid diabeediga ning kõrvalt vaadates tundub, et nendega on kõik korras. Dr. Pompa ütleb, et raku tasandil ei lähe neil aga üldse hästi ja kirjeldab pikalt, mida juba eelmistes osades teised arstid on selgitanud, kuidas glükoos ei saa rakku siseneda, kuidas esialgu meie pankreas peab tootma rohkem ja rohkem insuliini, et rakkude insuliiniresistentsust vähendada ning hiljem teevad selle sama töö ära ravimid. Diabeedist saab terveneda ainult siis, kui raku tasandil probleem lahendada. Ravimid võivad küll veresuhkrunumbrid kenamaks teha, kuid nad ei paranda iseenesest midagi. Insuliiniresistentsus ja suuremad kogused insuliini meie kehas viivad raku vananemiseni: kui sa tahad oma naabruskonnas kõige kiiremini vananeda, siis selleks tuleb oma glükoosi ja insuliiniga mängida ehk siis süüa midagi, mis veresuhkru väga järsku kõrgeks ajaks, et siis insuliin selle sama järsku alla tagasi saaks tuua ning selle tsükli kordamine põhjustab kehas põletikku, mis aitab enneaegsele vananemisele kaasa.

Ta räägib natukene geenidest, et osad arstid ei usu, et toitumine üldse aitaks ja jätavad patsientidele mulje, et see haigus on neil perekonnas ning nad saavad diabeedi niikuinii, kuigi see on täiesti vale, sest me ise oma elustiiliga lülitame need geenid sisse. Ta rääkis ka oma perekonnast, et tal on peres nii diabeet kui südamehaigused, kuid ta valis enda jaoks teadlikult erineva tee.

Teine pool episoodist oli pühendatud 3 toksiinile:

  1. Elavhõbe, mida me saame näiteks hambaarsti juurest, kui meil hambaid parandatakse, samuti on seda osades vaktsiinides.
  2. Plii, mida me saame oma emade kaudu, seda säilitatakse luudes.
  3. Glüfosaat, mis on väga levinud taimekaitsevahend (või peaks pigem mürk ütlema?), mida me endale sisse sööme.

Ta seletas pikalt ja laialt, mida need kemikaalid kõik endaga kaasa toovad, kuid see jutt oli liiga tehniline, et seda siinkohal edastada.

Ta ütleb, et tervenemiseks tuleb 1. Otsustada, et sa saad terveks. 2. Et sa oled selleks valmis tegema mida iganes. 3. Sa pead minema probleemi algpõhjuse juurde, mis tähendab, et sa pead oma elus midagi muutma. Sa vabaned algpõhjusest ja sel moel on tervenemine võimalik.

Toeta kodulehe ülevalpidamist!

Ma olen 3 aastat üksi oma isiklikust eelarvest kodulehel leiduva informatsiooni ülevalpidamise eest tasunud, kuid nüüd annan võimaluse ka sulle anda selleks väike omapoolne panus. Kui sa oled blogi postitustest abi saanud ning soovid toetada, et info oleks ka edaspidi teistele abivajajatele tasuta kättesaadav, siis kaalu palun kodulehele annetuse tegemist. Võid teha ühekordse panuse endale sobivas summas või loo püsikorraldus. Igasugune summa aitab – ka ühe tassi kohvi hinna annetamine kuus aitab katta kodulehega seotud püsikulusid. Olen iga annetuse ja püsiannetuse eest väga tänulik.

Toetuse saad kanda arveldusarvele:

RNMed OÜ

EE547700771004351000

Selgitus: Kodulehe toetuseks