„Ela pikalt ja hästi!” VIIES OSA: Meie keharakkude saladuse avamine

Antud episoodis vaadati meditsiini tulevikku. Esiteks räägiti Panamas asuvas Tüviraku Instituudis tehtavast tüviraku teraapiast. Tüvirakkude ülesanne on säilitada “status quo”, kuid kui sa oled haige või siis juba vanemas eas, siis sinu rakud ei säilita enam normaalset seisundit, vaid asjad lähevad allamäge. Räägiti erinevate inimeste edulugusid nagu lennuõnnetuses halvatuks jäänud piloodist, kes pärast 4 seanssi oli võimeline uuesti kõndima ja 8 aastat hiljem pole arugi saada, et ta kunagi halvatud oli. Räägiti autistist lapsest, kes kliinikust lahkudes esimest korda rääkima hakkas. Veel on edu saavutatud reumatoidartriidiga jne. See teraapia töötab nii paljude erinevate seisundite puhul seetõttu, et nende seisundite ühine algpõhjus on tüvirakkude vähenemine või kui olemasolevad ei tööta normaalselt. Oma kogemusest rääkis ka Hollywoodi staar Mel Gibson, kes käis seal oma õlavigastusega. Samuti tõi ta oma isa mitmete  probleemidega (süda, kopsud, neerud, puus jne) sinna kliinikusse, kui ta oli 92-aastane ja põhimõtteliselt öeldi, et tal palju enam elada pole jäänud, aga nüüd 7 aastat hiljem, läheb ta isal 99-aastasena väga hästi. Arstist sõber soovitas sellest kohast esialgu eemale hoida, sest tüvirakuteraapia on tõestamata ja veel kahtlases Panamas, kuid pärast paaritunnist kõne nende arstidega, ütles, et see kõlab hästi ja tal pole oma isa osas midagi kaotada, sest olukord on juba nii halb.

Teine ravimeetod, millest räägiti, oli bio-identne hormoonteraapia (Bio-identical Hormone Therapy), mida teeb dr Jonathan Wright oma kliinikus. Hormoonid aeglustuvad vananedes ja see ravi asendab vajaminevaid vanusega aeglustunud hormoone. 1950ndate aastate meditsiinilised andmed ütlevad, et meestel hakkasid hormoonid tol ajal aeglustuma alles 60ndates või isegi 70ndates eluaastates, kuid tänapäeval hakkavad need aeglustuma juba vahel 40ndate eluaastate lõpus. Dr. Wrighti sõnul on see seotud taimemürkide ja muude kemikaalide sissesöömisega, mis jäljendavad naissuguhormooni östrogeeni. Ta tõi veel välja ühe huvitava asja, et kui mehed on eeldiabeetikud või 2. tüüpi diabeetikud, siis nende meessuguhormoon testosteroon muutub naissuguhormooniks östrogeeniks. Ja sel juhul, kui mehel on hormoonidega probleem, siis neil pole vaja midagi asendada, vaid peavad oma diabeediga tegelema – kui nad oma diabeedist tervenevad või haigestumist väldivad, siis on nende hormoonidega kõik jälle korras. Sellel ravil on mõju ka inimeste välimusele. Arst soovitas minna http://www.femalenaturalhormones.com/testimonials lehele ja vaadata naiste pilte, kes on hormoonravi kasutanud 10 või enam aastat. Arst ütles, et tema lemmikpatsient on 87-aastane naisterahvas (2. pilt), kes näeb välja umbes 60-aastane. Inimene ei näe selle ravi tulemusena välja mitte noor, vaid nooreM kui tema eakaaslased. Samuti inimene tunneb end nooremana ja võib võidelda ka Alzheimeri tõve vastu, nii meeste kui naiste südamehaiguste risk langeb ja naised suudavad paremini vanemas eas säilitada oma lihasmassi. Looduse poolt pakutavate hormoonidena saab kasutada näiteks linaseemneid.

Samuti räägiti “Funktsionaalsest foorumist” (The Functional Forum), mis on maailma suurim integreeriva meditsiini konverents, kus jagatakse uuemat tervisealast informatsiooni ja haritakse peamiselt perearstikeskustes töötavaid tervishoiutöötajaid eesmärgiga tegeleda krooniliste haiguste kriisiga. Selle foorumi looja James Maskell ütles, et meditsiini tulevik ei ole enam haigustega toime tulemine, mida on seni tehtud, vaid tervisega tegelemine ehk siis tegelemine ennetuse ja krooniliste haiguste tõeliste põhjustega, mis aitab inimeste eluiga pikendada 120-150 aastani. See uus meditsiinisüsteem saab alguse kogukonnast. Ta ütles, et ta ei usu vanade süsteemide lammutamisse või nende vastu võitlemisse, vaid uue ja parema loomisse, mis toob vanade süsteemide kadumise iseenesest. Selleks on vaja, et ühiste huvidega inimesed koonduksid kogukondades gruppidesse ning toetaksid üksteist sel teekonnal: teeksid käimisgruppe, toiduvalmistamisgruppe jne. Ei ole piisavalt arste, kes jõuaksid tegeleda inimestega üks-ühele, aga sellistes gruppides on kasu palju suurem, sest suur hulk inimesi saab puudutatud ja kaasatud. Pastor Rick Warren lõi näiteks sellised grupid oma kiriku juurde, seda nimetati “Danieli plaaniks” ja selle raames õpetati inimestele tervislikke elustiiliharjumusi. Sellest osa võtnud inimeste tulemused olid suurepärased: 15 000 inimest kaotas kokku enam kui 113 400kg!

Toeta mu tööd ja kodulehe ülevalpidamist!

Kui sulle on meeldinud mu blogipostitused, sa oled sealt enda jaoks vajalikku informatsiooni leidnud, siis toeta mu tööd sellega, et teed annetuse, et ma saaksin ka edaspidi tervise teemadel kirjutada ning olemasolevad postitused abivajajatele tasuta lugemiseks üleval hoida. Võid teha ühekordse panuse endale sobivas summas või loo püsikorraldus. Igasugune summa aitab – ka ühe tassi kohvi hinna annetamine kuus aitab katta kodulehega seotud püsikulusid. Olen iga (püsi)annetuse eest väga tänulik.

Võid ka vajutada „meeldib” nupukest või jagada postitust kellegagi, kes võiks infost kasu saada.

Toetuse saad kanda arveldusarvele:

RNMed OÜ

EE547700771004351000

Selgitus: Kodulehe toetuseks

Rahvusvaheline ülekanne:

Saaja nimi: RNMed OÜ

Saaja aadress: Tallinn, Estonia

Saaja konto nr/IBAN: EE547700771004351000

Panga nimi: AS LHV Pank

Panga aadress: Tartu mnt 2, 10145 Tallinn

Panga BIC/SWIFT kood: LHVBEE22